Wypadanie włosów a badanie włosa – jak badać włosy?

By |

Wypadanie włosów – jak odpowiednio zdiagnozować przyczynę wypadania włosów? W świecie przepełnionym nieustanną gonitwą za karierą, sukcesem, pracą, oraz innymi znamionami świadczącymi o naszej przydatności dla społeczeństwa, zdarza nam się niejednokrotnie zapomnieć o tym co najważniejsze jest dla nas. Rozszyfrowanie tej zagadki nie będzie wymagało wielkiego skupienia, ani wysiłku intelektualnego. Bezapelacyjnie, kluczową kwestią jest zdrowie i nasze samopoczucie. Zadajmy sobie proste pytanie, choćby raz w miesiącu, czy w minionym czasie zatroszczyłem, lub zatroszczyłam się o swoje zdrowie, tak aby nie mieć sobie nic do zarzucenia?  Czy jestem pewien, lub pewna, iż czuję się w swojej skórze jak młody Bóg i mam wrażenie, że mogę przenosić góry?

Trichoskopia – dobre badanie włosa

Jeśli odpowiesz na jedno z tych pytań, choć trochę wymijająco, lub z nutą fałszywej tezy, że dokonałaś, lub dokonałeś wszystkiego, co w Twojej mocy, aby radować się błogim stanem nienadwątlonego zdrowia, to musisz wiedzieć, że sam, lub sama siebie oszukujesz.

Co mówi Youtube o Trichoskopii:

Więcej: Trichoskopia na YouTube

APW, to akronim Analizy Pierwiastkowej Włosa, która często bywa mylona z trichoskopią i trichigramem. Podczas, gdy wszystkie te metody służą zbadaniu oraz zdiagnozowaniu pewnych aberracji w obrębie naszego zdrowia, to jednak cele każdej z nich są różne, a już na pewno w przypadku Analizy Pierwiastkowej Włosa. Przy założeniu, że naszym problemem nie jest wypadanie włosów, swędząca skóra głowy, łojotokowe zapalenie skóry, czy też inne zaburzenia czynności skóry, wówczas prędzej nam do wykonania badania o nazwie APW. Jego nadrzędnym celem jest zbadanie, po uprzednio pobranej próbce włosów badanego delikwenta, czy nie została czasem zaburzona równowaga, czy też balans jego, lub jej gospodarki mineralnej. W sytuacji, gdy mamy podstawy, aby twierdzić, że nasze zdrowie mogło podupaść w wyniku złego trybu życia, np. siedzącego lub narażonego na działanie chorobotwórczych czynników, takich jak, chociażby nawet dym papierosowy, lub gdy wielokrotnie przebywamy w sytuacjach stresogennych, warto sprawdzić, za pomocą tej formy badania, czy nasze zdrowie mocno ucierpiało.

Jeśli jednak mamy do czynienia ze złą formą naszego owłosienia skóry głowy, lub gdy jesteśmy świadkami przerażającego odczepiania się włosów z mieszków włosowych, wówczas jest to sygnał, abyśmy poddali się badaniu trichoskopii. Polega ona głównie na cyfrowym zapoznaniu się ze stanem skóry naszej głowy, oraz pomaga ustalić, czy zapisane wcześniej leki dają wymierny i zamierzony rezultat. Jest to badanie całkowite bezbolesne, niewymagające ingerencji w ludzkie ciało. Dzięki specjalnemu urządzeniu dowiadujemy się niesłychanie istotnych informacji na temat kondycji naszego owłosienia, co w przypadku rozpoznania elementów chorobotwórczych, daje nam możliwość podjęcia odpowiednich kroków w celu zlikwidowania danego schorzenia. Trycholog – dermatolog z chęcią wprowadzi nas w świat swojej branży i udzieli pomocnych wskazówek, jak pielęgnować skórę głowy i włosy, rzecz jasna.

Czytaj też: Łysienie androgenowe – co to jest?

Trichoskopia, trichigram, oraz APW, to różne metody badawcze, które nie powinny zostać pomylone, tylko dlatego, że dotyczą włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *