Trycholog radzi: 3 drogi do pozbycia się łysiny

By |

Wydaje się, iż powszechne przekonanie co do łysienia jest takie, że zupełnie nic nie można na nie poradzić. Nie bardzo wiadomo, skąd bierze się to przekonanie, gdyż jak się okazuje, na łysienie jest wiele całkiem skutecznych sposobów. O ile te domowe metody czasem zawodzą, o tyle leczenie łysienia w profesjonalnym gabinecie lekarskim, w którym pracuje trycholog – dermatolog przeważnie kończy się pełnym sukcesem.

Kuracja farmakologiczna

Przede wszystkim, trycholog – dermatolog może zalecić regularne zażywanie przez nas leków, których nie moglibyśmy kupić bez podbitej pieczątką lekarską recepty. Niewątpliwie, leki nie są genialne, dlatego też, zdarza się, że pacjenci są zawiedzeni ich działaniem, gdyż włosy im nie odrastają. Mimo to, wielu pacjentów poleca stosowanie leków, gdyż bardzo im one pomogły.

Wydaje się, iż przynajmniej czasami leki okazują się nieskuteczne, gdyż trycholog – dermatolog błędnie rozpoznał rodzaj łysienia. Okazuje się, że tylko w przypadku jednego, za to najpopularniejszego rodzaju łysienia leki okazują się skuteczne. Jest to łysienie androgenowe.

Warto więc dowiedzieć się nieco na temat trychologa – dermatologa do którego się wybieramy, zanim odwiedzimy jego gabinet. Wydaje się, iż ma sens jedynie zapisywanie się na wizyty do lekarzy, którzy mają wiele dobrych opinii.

Zobacz także: drtrycholog.pl – leczenie wypadania włosów w Gdańsku

Zabieg specjalistyczny

Jak się okazuje, leczenie łysienia od czasu do czasu polega również na przeprowadzaniu specjalistycznych zabiegów. Nie są to jednak zabiegi polegające na rozcinaniu czegokolwiek. Są to raczej zabiegi, które można uznać za całkowicie nieinwazyjne.

Pierwszy z nich, to dosyć popularna w ostatnich latach mezoterapia. Jest to zabieg bardzo popularny, jednak tak na prawdę wcale nie wśród osób zmagających się z łysiną. Leczenie łysienia polegające na regularnym przeprowadzaniu mezoterapii zyskuje na popularności, jednakże zabieg ten prawdziwą furorę robi w klinikach medycyny estetycznej. Główne jego zastosowanie to bowiem redukcja zmarszczek na twarzy, jak i w niektórych innych miejscach na ciele.

Drugi zabieg, to również popularny w innych dziedzinach medycyny laser. Jeśli chodzi o leczenie łysienia, to laser doskonale stabilizuje pracę układu krążenia, a konkretnie jego fragmentu, który przebiega przez skórę głowy. Co ma wspólnego układ krążenia z łysieniem? Okazuje się, że zaskakująco dużo. Jeśli krążenie w skórze nie jest odpowiednie, to mieszki włosowe nie są odpowiednio odżywione. W efekcie, nie pracują one tak jak powinny, przez co włosy szybko słabną, a z czasem całkowicie umierają i wypadają.

Leczenie łysienia poza gabinetem

Okazuje się, że również bez trychologa – dermatologa nie jesteśmy całkowicie bezradni, jeśli chodzi o przeciwdziałanie postępującemu łysieniu. Oczywiście, jeśli nie konsultujemy naszego kłopotu z lekarzem, prawdopodobnie nie będziemy w stanie pozbyć się go na dobre. Jednakże, możemy nieco spowolnić postępowanie łysienia lub opóźnić jego rozpoczęcie.

Zdecydowanie, zawsze na pierwszym miejscu powinniśmy stawiać troskę o to co jemy. Odpowiednie odżywianie nie tylko wspomoże nas, jeśli chodzi o walkę z utratą włosów, lecz ogólnie pozytywnie wpłynie na stan naszego organizmu.

Ponadto, warto przynajmniej czasami po myciu głowy zastosować jedną z wielu dostępnych na rynku odżywek do włosów. Jeśli tylko mamy taką możliwość, spytajmy co o danej odżywce sądzi trycholog – dermatolog.

Więcej: http://drtrycholog.pl/lysienie-androgenowe/

Generalnie, leczenie łysienia nigdy nie jest szczególnie szybkie. Najczęściej, ażeby doprowadzić je do końca, potrzebny jest zapas cierpliwości. Wydaje się, że najlepsze rezultaty leczenie łysienia daje wtedy, gdy pacjent jest pod nieustanną kontrolą lekarza, trychologa – dermatologa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *