Objawy oraz leczenie rwy kulszowej

Atak korzonków nerwowych dotyka często bardzo wiele osób. Charakteryzuje się bardzo silnym bólem, który pojawia się niespodziewanie. Jednak należy pamiętać, iż możemy przewidzieć powstanie tej choroby. Zatem jakie są jej objawy?

Rwa kulszowa jest dolegliwością, która dotyka coraz więcej osób. Może być ona spowodowana przez złe odżywienie się. Warto pamiętać, iż jeżeli naszemu organizmowi systematycznie nie dostarczamy wielu niezbędnych witamin oraz minerałów, a także wapnia, nasze kości będą słabe. Możemy mieć problem nie tylko z kończynami, ale przede wszystkim z kręgosłupem. Tym samym będziemy bardziej podatni na różnego rodzaju urazy, a także zwyrodnienia.

Objawy rwy kulszowej

Jeżeli powstanie u nas przykładowo uraz kręgosłupa, musimy być świadomi, iż jesteśmy bardziej narażeni na atak korzonków nerwowych. Jest to bardzo bolesna choroba, która charakteryzuje się silnym bólem w okolicy lędźwiowej. Warto dodać, iż często ból może być także umiejscowiony w okolicy uda lub też nawet barków. Leczenie rwy kulszowej, w zależności od stopnia zaawansowania tej choroby oraz od jej przyczyny może być długotrwałe. Zatem czy możemy wcześniej rozpoznać zbliżający się atak tej choroby?

Jak rozpoznać rwę kulszową

Przede wszystkim, jeżeli jesteśmy w grupie ryzyka, powinniśmy zapoznać się z objawami rwy kulszowej. Być może, jeżeli natychmiast zorientujemy się, iż występujące u nas objawy dotyczą właśnie tej choroby, będziemy mogli uniknąć bólu, a może również uratujemy własne życie. Należy mieć świadomość, iż tego typu choroba może objawiać się bardzo różnorodnie.

Inne objawy rwy kulszowej

Objawy rwy kulszowej, które występują początkowo, to przede wszystkim ból całego pośladka lub też nogi, który nasila się podczas siedzenia. Jednak powinniśmy pamiętać, iż możemy odczuwać także mrowienie lub pieczenie, które zaczyna się u góry naszej nogi i kolejno przechodzi do dołu. Także do objawów rwy kulszowej możemy zaliczyć drętwienie, a także osłabienie oraz trudności w poruszaniu nogą lub też stopą. Warto pamiętać, iż w przypadku ataku rwy kulszowej, ból jest umiejscowiony jedynie po jednej stronie pośladka. Bardziej poważny atak rwy kulszowej może charakteryzować się bólem, który bardzo utrudnia poruszanie się oraz normalne funkcjonowanie. Może zdarzyć się również zatrzymanie moczu, więc jeśli zauważymy u siebie ten objaw, powinniśmy natychmiast udać się do lekarza.

Leczenie rwy kulszowej

Leczenie ataku korzonków nerwowych jest uzależnione od stopnia zaawansowania choroby. Często wielu pacjentom zaleca się jedynie przyjmowanie środków przeciwbólowych oraz przeciwzapalnych, jak również okłady i proste ćwiczenia. Jednak w bardziej zaawansowanych przypadkach niezbędna jest fizjoterapia, a także wstrzyknięcie kortykosteroidów. Ostatecznym rozwiązaniem jest zabieg, na który należy się zdecydować, jeżeli żadne z wymienionych form leczenia dotąd nie były skuteczne.

Atak korzonków nerwowych dotyka coraz więcej osób. Nawet młode osoby są narażone na powstanie tego typu choroby z powodu nieodpowiedniej diety oraz braku aktywności fizycznej. Jednak warto pamiętać, iż możemy skutecznie zapobiec atakom tej choroby, jeżeli znamy jej objawy. Dzięki temu mamy możliwość natychmiastowej reakcji.

2 thoughts on “Objawy oraz leczenie rwy kulszowej

  1. Ewa

    Rwy kulszowej nie można lekceważyć, bo powikłania mogą być naprawdę bardzo daleko idące. Lepiej nie pozostawić tego bez leków, gwarantuję, że ból będzie się nasilał i skończy się tak, że żaden ketonal ani inny podobny środek nie pomoże. Lepiej od razu zacząć leczenie i nie czekać aż samo przejdzie, bo nie przejdzie.

    Reply
  2. Siedlak

    Najlepiej to od razu zrobić zabieg na rwę kulszową. Operacja jest najbardziej skuteczna, więc nie ma co czekać, bo żadne leki na rwę kulszową nic nie pomogą. Przecież to tylko leczenie objawowe, najczęściej przeciwbólowe. Szkoda więc czasu na takie leczenie. Lepiej od razu iść na operację i po rwie kulszowej nie będzie śladu.

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *