Leczenie wypadania włosów za pomocą karboksyterapii

Mocne, gęste i lśniące włosy to odwieczny wyznacznik atrakcyjności, szczególnie jeśli chodzi o płeć piękną. Nie każdy jednak ma bujną czuprynę, która wzbudza zachwyt w płci przeciwnej. Dla tych osób poleca się karboksyterapię, przy pomocy której można skutecznie zahamować proces nadmiernego wypadania włosów oraz przywrócić fryzurze jej dawny blask oraz zdrowy wygląd. Zabieg ten jest szczególnie polecany w przypadku osób borykających się z łysieniem androgenowym i plackowatym, w przypadku utraty włosów na skutek nieprawidłowo zbilansowanej diety czy też ma przy wypadaniu włosów na skutek zmian hormonalnych.

Na czym polega karboksyterapia?

Karboksyterapia owłosionej skóry głowy jest zabiegiem wykorzystującym do terapii dwutlenek węgla. Tego typu metoda lecznicza działa na organizm człowieka holistycznie, dzięki czemu pacjenci mogą liczyć na satysfakcjonujące efekty w stosunkowo krótkim czasie. Dwutlenek węgla pobudza krążenie, dzięki czemu do komórek skóry doprowadzana jest znacznie większa ilość tlenu oraz substancji odżywczych. Karboksyterapia jest obecnie bardzo popularnym narzędziem w walce z łysieniem oraz problemami z włosami. Zabieg jest bezpieczny i bardzo mało inwazyjny, a dodatkowo metoda ta została sprawdzona klinicznie.

Więcej na temat tego zabiegu: http://drtrycholog.pl/zabiegi/karboksyterapia-reology2/

Karboksyterapia polega na śródskórnym bądź też podskórnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek dwutlenku węgla przy użyciu specjalnego urządzenia, dzięki czemu można precyzyjnie dotrzeć do wybranego obszaru zmienionego chorobowo. Celem zabiegu jest usprawnienie procesu tworzenia nowych naczyń krwionośnych, co z kolei pozwala na poprawę ukrwienia skóry. Po wniknięciu dwutlenku węgla następuje rozbudowa sieci nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu do każdej komórki skóry głowy dociera znacznie większa ilość życiodajnego tlenu oraz niezbędnych substancji odżywczych. Skutkiem stosowania karboksyterapii jest odżywienie, dotlenienia i rewitalizacja owłosionej skóry głowy. Karboksyterapia jest zabiegiem, który można łączyć z innymi metodami leczniczymi w celu uzyskania jeszcze bardziej spektakularnych efektów. Zabieg można wykonywać jako samodzielną kuracją bądź też łączyć z zabiegami medycznymi lub kosmetologicznymi typu mezoterapia igłowa.

Iniekcje dwutlenkiem węgla wywołują stan zapalny skóry, który zwiększa syntezę kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu skóra zaczyna się regenerować. Zaletą tego rodzaju zabiegu jest to, że jest on mało inwazyjne, a więc nie wymaga rekonwalescencji.


Na jakie efekty może liczyć pacjent po zastosowaniu zabiegu karboksyterapii?

Efekty leczenia widać już po serii zabiegów, ale dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, zaleca się przeprowadzenie od czterech do ośmiu zabiegów. W celu przyśpieszenia wzrostu włosów, można połączyć zabieg karboksyterapii z mezoterapią igłową na włosy oraz osoczem bogatopłytkowym.

Jeśli chodzi o wypadanie włosów, łysienie czy też przerzedzanie się włosów to częstotliwość i ilość zabiegów karboksyterapii jest dobierana indywidualnie przez trychologa.

Przeciwskazaniem do wykonania zabiegu karboksyterapii jest ciąża, karmienie piersią, ciężka niewydolność płuc, serca i nerek oraz zaburzenia krzepnięcia krwi.

One thought on “Leczenie wypadania włosów za pomocą karboksyterapii

  1. Dorota

    Witam .Czy zabieg rzeczywiście pomaga proszę o poradę. Zmagam się ze strasznym wypadaniem włosów .

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *