Jak walczyć z pojawiającymi się pajączkami? Usuwanie pajczków

By |

Rozszerzone naczynka to problem wielu kobiet. Według statystyk, z ich powodu cierpi nawet 40% żeńskiej populacji. Wpływ na to m wiele czynników jednak w przeważającej większości winą obarcza się uwarunkowania genetyczne (aż 805 przypadków), zaburzenia hormonalne bądź nieodpowiedni styl życia. Tzw. pajączki pojawiają się głównie na skórze twarzy oraz kończynach dolnych.

Pajączki na twarzy

To problem kobiet, które posiadają cerę naczynkową, Ta jest zdecydowanie dużo bardziej delikatna, wrażliwa na działanie bodźców zewnętrznych i podatna na podrażnienia w wyniku innego rodzaju chorób – można tutaj mówić o trądziku różowatym czy alergiach. Zamykanie naczynek jest jak najbardziej możliwe i można to robić chociażby przy pomocy dobroczynnej laseroterapii. Jednak same zabiegi nie wystarczą – każdy dermatolog zaleci również odpowiednią, codzienną pielęgnację cery naczynkowej.

Kobiety, które właśnie z taką się zmagają powinny używać specjalnych kosmetyków, które może nie zniwelują powstałych już pajączków, ale zapewne zapobiegną powstawaniu kolejnych. Przydają się kremy, które w swoim składzie zawierają wyciągi z kasztanowca i arniki. Dobre są także te z witaminami C oraz B5, które wpływają na naczynia krwionośne wzmacniająco.

W pierwszej kolejności należ też wykluczyć objawy związane ze wspomnianymi już chorobami – skuteczna terapia trądziku różowatego czy alergii przyczyni się do zahamowania procesu pękania naczynek.

Pamiętajmy, że destruktywny wpływ na naszą skórę mają też warunki atmosferyczne i twarz trzeba przed nimi odpowiednio chronić. Właściwe jest więc stosowanie kremów z filtrem w warunkach wzmożonego działania promieni słonecznych, silnych podmuchów wiatru czy minusowych temperatur.

Pajączki na kończynach dolnych

Rozszerzone naczynka, które pojawiają się na nogach to niestety zapowiedź dużo bardziej niebezpiecznego schorzenia, jakim mogą być żylaki. Właśnie dlatego osoby z cera naczynkową powinny im zapobiegać bądź usuwać od razu, gdy te tylko zostaną zauważone. W dobrych gabinetach dermatologicznych i klinikach medycyny estetycznej można dzisiaj wykonać laserowe zamykanie pajączków i jest to jedyna nieinwazyjna i w pełni skuteczna metoda pozbycia się problemu. Trzeba wiedzieć, że do powstawania pajączków na nogach najczęściej przyczyniamy się sami. To efekt noszenia zbyt wysokich obcasów i nazbyt obciskającej bielizny. To również wynik pracy tylko w pozycji siedzącej bądź tylko stojącej oraz brak aktywności fizycznej. Koniecznie zmieńmy te nawyki i zadbajmy o nogi, by nie doprowadzić do groźnych powikłań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *