Dlaczego warto wśród przeróżnych sposobów depilacji wybrać właśnie depilację laserową?

By |

Na to pytanie postaramy sobie tutaj odpowiedzieć. Bo sprawa depilacji jest rzeczą znaną ludzkości nie od wczoraj. I powstało bardzo wiele sposobów na mniej lub bardziej skuteczne usuwanie włosków z ciała.

Kwestie, którymi każdy się kieruje w wyborze odpowiedniego narzędzia do depilacji są bardzo indywidualne. Jednak starając się zuniwersalizować odrobinę, to zagadnienie weźmiemy pod uwagę takie aspekty, jak:

  • trwałość;
  • skuteczność.

Zobacz: Depilacja laserowa Gdańsk – Clinica Cosmetologica

Trwałość

Jeśli chodzi o trwałość zabiegu depilacji niewątpliwym liderem będzie tutaj depilacja laserowa. Dane mówią same za siebie. W przypadku depilacji laserowej (light sheer, laser vectus) do permanentnie gładkiej skóry dzieli nas zaledwie kilka zabiegów. Tak dla technologii Light Sheer jest, to w zależności od cech indywidualnych (rodzaju włosa, jego koloru i koloru skóry) i części ciała poddawanej zabiegowi, kwestia od 5 do 10 zabiegów. Następca Light Sheer, czyli Laser Vectus potrafi z problemem zbędnego owłosienia uporać się w przeciągu 4 zabiegów. Jest tak, ze względu na zastosowaną w urządzeniu technologię Skintel. Ale to zagadnienie omówimy szczegółowo później.

Jeśli chodzi jeszcze o trwałość zabiegów depilacji laserowej, to warto zauważyć, że efekty utrzymują się permanentnie. Wyjątkiem są zmiany hormonalne w ciele, np. ciąża. Warto również, raz na jakiś czas, wybrać się na jedną sesję laserową celem wychwycenia nowo powstających cebulek. Specjaliści sugerują, aby po zakończonej kuracji wybrać się do kosmetologa raz na rok. Poświęcenie około maksymalnie 30 minut raz do roku to jest bardzo niewiele. Zważywszy na fakt, że na depilację maszynką codziennie musimy poświęcić około 5 minut. Łatwo podliczyć, jak szybko zwraca nam się zainwestowany w depilację laserową również czas.

Porównywać do lasera pod względem trwałości inne zabiegi depilacji jest ciężko. Laser deklasuje je całkowicie. W przypadku depilacji laserowej mówimy o latach gładkiej skóry, natomiast w przypadku:

  • wosku, cukrowania – około 3-6 tygodni;
  • golenia – maksymalnie 3 dni, a większości przypadków odrosty pojawiają się już po 12h;
  • kremów do depilacji – około 5-6 dni.

Skuteczność

Skuteczność jest czynnikiem, który niejednego może zirytować. Łatwo można popaść we frustrację kupując kolejny krem do depilacji, który nie działa w sposób, który byśmy sobie życzyli. I, gdy nawet przetrzymujemy (ryzykując oparzeniem) go na skórze, okazuje się, że nie usunął nawet połowy włosków.
Rzecz bardzo podobnie wygląda z depilacją cukrem i woskiem. Nawet seria youtubowych tutoriali rzadko tutaj jest w stanie cokolwiek zdziałać. Na skórę nakładamy substancję, plaster, i zaciskamy zęby odrywając go, a włoski jak były tak są. Nauczenie się odpowiedniej techniki wyrywania jest sztuką. Jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że zarezerwowaną jedynie dla wykwalifikowanych kosmetyczek. A nawet im zdarzają się przypadki „opornych partii włosków”.
Depilacja laserem wypada tu znowu korzystniej. Nowoczesne głowice laserowe nie dość, że wymagają zaledwie kilku zabiegów do usunięcia wszystkich niechcianych włosków, to jeszcze podnoszą skuteczność zabiegów poprzez specjalnie technologie. Wspominany wcześniej Skintel umożliwia w czasie rzeczywistym dobranie właściwej mocy urządzenia, tak aby nie była na za słaba lub za mocna. W pełni zautomatyzowany system nie doprowadza do poparzeń oraz braku rezultatów.

Warto wiedzieć więcej: http://healthyweek.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *