Dlaczego warto leczyć żylaki?

By |

Według statystyk, z powodu żylaków cierpi nawet 40% pań i 20% mężczyzn. Wpływ na to ma przede wszystkim niewłaściwy tryb życia, stosowanie złej diety, zaburzenia hormonalne oraz wrodzona słabość tkanki łącznej. Uznaje się również, że żylaki mogą być dziedziczne. Obrzęki, jakie pojawiają się na kończynach dolnych są bardzo często wynikiem naszego nieodpowiedniego stylu życia. Jeśli wykonujemy pracę tylko siedzącą bądź tylko stojącą, nosimy zbyt wysokie obcasy i obcisłą bieliznę to nic dziwnego, że zaburzamy prawidłowy przepływ krwi.

W wyniku takiego działania, naczynia krwionośne zostają rozszerzone, powstają zatory, wzrasta też ciśnienie przepływu krwi. Mięśnie łydek zaczynają uciskać żyły, przez co te stają się niewydolne. Pacjent zaczyna odczuwać ból, widoczne stają się zasinienia i opuchnięcia, w skrajnych przypadkach może dochodzić do ran otwartych kończyn dolnych.

Okazuje się jednak, że niebieskie czy sine wybroczyny są nie tylko czynnikiem wpływającym niekorzystnie na estetykę wyglądu, ale również schorzeniem, które należy niwelować. Laserowe usuwanie żylaków jest dzisiaj najbardziej skuteczną metodą, dzięki której można tego problemu pozbyć się raz na zawsze.

Laserowe leczenie żylaków

Laseroterapia jest dzisiaj zalecana przez lekarzy oraz chwalona przez pacjentów. Zauważa się, iż ta innowacyjna technika usuwania żylaków jest nie tylko całkowicie bezpieczna, ale również skuteczna i w pełni komfortowa dla pacjenta. Laserowe usuwanie żylaków trwa jedynie 30 minut, zabieg jest bezbolesny (przeprowadzany przy znieczuleniu miejscowym). Co ważne, z techniką tego rodzaju nie wiążą się żadne powikłania a chory może niemalże od razu wrócić do dotychczasowej aktywności.

Laseroterapia przebiega poprzez wykorzystanie unikatowego lasera bi-radialnego. Światłowód jest wprowadzany do żyły poprzez niewielkie nakłucie, które znika w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Żyły zostają odpowiednio naświetlone a naczynia krwionośne zamknięte – żylak zostaje całkowicie usunięty. Zabieg ten więc jest nieco inny niż skleroterapia, która polega na obstrzykiwaniu żylaków.

Pamiętajmy, że leczenie żylaków jest konieczne. W skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do zgonu. Dzisiaj na szczęście nie trzeba poddawać się już inwazyjnym operacjom przy użyciu skalpela, które wiązały się z dużym ryzykiem powikłań, były bolesne, wymagały długiej hospitalizacji i rekonwalescencji oraz pozostawiały szpecące blizny.

Artykuł na podstawie serwisu o Flebologach:

Centrum Flebologiczne - Laserowe Leczenie Żylaków

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *