Depilacja laserowa laserem Palomar Vectus

By |

Problem ze zbędnym owłosieniem ma większość kobiet. To właśnie od nich wymaga się, by ciało było zawsze gładkie, pozbawione włosków. O ile na skórze występuje jasny meszek włosowy nie jest to defekt estetyczny, kłopot pojawia się, jeśli u Pań występuje owłosienie dojrzałe i ciemne, szczególnie w nietypowych miejscach na ciele.

Sposoby depilacji owłosienia

2Od wieków kobiety depilowały swoje ciało. Początkowo wykorzystywały brzytwy bądź gorący miód. Dzisiaj najpopularniejszą metodą usuwania włosków jest ich golenie maszynką jednorazową. Trzeba jednak przyznać, że nie jest to technika zbyt skuteczna – włoski wyrastają już po kilku dniach, do tego depilacja tego rodzaju jest niezwykle czasochłonna.

Na sklepowych półkach znaleźć można też kremy do depilacji, których stosowanie nieco bardziej komfortowe natomiast skuteczność także niewielka.

Część kobiet decyduje się na depilację woskiem jednak nie każda może z takiej formy usuwania owłosienia korzystać – przeciwwskazaniem jest niski próg bólu czy skóra bardzo wrażliwa.

Od kilku już lat światowym hitem jest natomiast depilacja laserowa. O ile w Polsce korzysta z niej jeszcze niewielka liczba Pań to warto zaznaczyć, że na przykład w Stanach Zjednoczonych jest to najczęściej wykorzystywana metoda depilacji włosów.

Dzięki laseroterapii cebulki włosów i mieszki włosowe zostają zniszczone, dzięki czemu nie odrastają już nigdy. Wystarczy kilka zabiegów, by skóra stała się gładka i pozbawiona owłosienia. W renomowanych gabinetach dermatologicznych czy klinikach medycyny estetycznych stosuje się dzisiaj laser Vectus, dzięki któremu depilacja laserowa jest bezbolesna i można ją wykorzystywać przy każdym rodzaju owłosienia, nie tylko w przypadku włosów ciemnych i gęstych.

Dla kogo depilacja laserowa?

Dla osób, które chcą cieszyć się gładkim ciałem ze względów estetycznych i wizerunkowych, depilacja laserowa jest najskuteczniejsza. Dla tych, którzy cierpią na choroby, których głównym objawem jest nadmierny porost włosów w niechcianych miejscach. Dla tych, którzy w wyniku tradycyjnej depilacji cierpią z powodu wrastających włosków.

Kiedy i na jakich partiach ciała można wykonywać depilację laserową?

Depilację laserową można wykonywać na każdej części ciała. Najczęściej zabiegi stosuje się w celu usunięcia owłosienia pod pachami, w okolicach bikini, na kończynach dolnych czy nad górną wargą. Z powodzeniem laseroterapię można stosować też na brzuchu, piersiach, plecach czy ramionach i pośladkach.

Jeśli partia ciała, która ma być depilowana jest narażona na wpływ promieni słonecznych, wtedy zabiegi należy wykonywać jesienią bądź zimą – skóra nie może być opalona, nie można się również opalać po zabiegu, ponieważ istnieje ryzyko pojawienia się przebarwień. Na częściach ciała, które nie są narażone na działanie promieni słonecznych bądź lamp w solarium depilację można wykonywać o dowolnej porze roku – tutaj wylicza się między innymi okolice bikini czy pośladki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *